Największa baza ośrodków rehabilitacyjnych i odnowy w Polsce
zaufało nam już 1 880 257 osób

Jak szukać pomocy dotyczącej rehabilitacji?

Rehabilitacja
Zdrowie i Odnowa
2015.03.27

Jak szukać pomocy dotyczącej rehabilitacji?

 

Dzięki rehabilitacji pozwalamy osobom niepełnosprawnym wrócić do normalnego życia lub chociaż usprawnić go na tyle, aby żył godnie ze swoimi chorobami, schorzeniami i problemami.

W dzisiejszych czasach rozróżniamy wiele typów rehabilitacji, na wielu płaszczyznach. Rehabilitacja obejmuje sferę społeczną, psychiczną oraz fizyczną.

Na chwilę obecna rehabilitacja stała się wszechobecnym zjawiskiem.

Co raz więcej osób korzysta z rehabilitacji, co raz więcej osób również chciałoby móc korzystać, ale nie wiedzą gdzie i jak szukać pomocy.

Co raz więcej osób szuka informacji na temat rehabilitacji właśnie za pomocą internetu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – możemy znaleźć informacje, które nas interesują z całej Polski lub tylko z naszego miasta. Możemy wyszukać dokładnie to czego oczekujemy. Jeśli chodzi o rehabilitacje doskonałym rozwiązaniem są portale, które zrzeszają ośrodki rehabilitacyjne i odnowa z całego kraju. Ostatnio na rynku pojawił się nowy bardzo ciekawy portal skupiający właśnie tego typu ośrodki rehabilitacyjne. Jest on tym bardziej ceniony wśród osób starszych, gdyż zawiera on wiele udogodnień i świetnych rozwiązań dla osób starszych.

Portal www.zdrowieiodnowa.pl – największa baza ośrodków rehabilitacyjnych i odnowy w Polsce, powstał z myślą o osobach, które szukając pomocy z zakresu rehabilitacji zaczynają szukać od komputera. W erze wszechobecnego internetu jest to właściwie najprostszy sposób, na to, aby szybko i skutecznie znaleźć to czego szukamy.

Nikogo nie dziwi już fakt, że osoby w dużo starszym wieku szukają rożnych informacji właśnie za pomocą komputera. Dlatego też portal www.zdrowieiodnowa.pl jest przyjazny osobom młodym , ale przede wszystkim jest to portal przyjazny osobom w wieku starszym. Innowacją i wielką zaletą portalu jest dostępny wariant dla osób mających trudności z poruszaniem się w sieci internetowej tj. Głuchoniemi, osoby niedowidzące, osoby starsze.

Bardzo dużo osób cierpi z powodu problemów związanych z bólami kręgosłupa, stawów, nadwagi.

Niestety bardzo często z powodu braku środków na długotrwałe i kosztowne rehabilitacje bardzo duża część osób cierpiących nie jest w stanie sobie pomóc. Do tego dochodzą aspekty takie jak dalekie dojazdy do miejsc gdzie prowadzone są zajęcia, długie oczekiwanie na rehabilitację w ośrodkach współpracujących z NFZ, czy tez po prostu zbyt dużo obowiązków, które uniemożliwiają podjęcie rehabilitacji, wiążącej się z wyjściem z domu.

Portal zdrowieiodnowa jest kompleksowym rozwiązaniem stworzonym na potrzeby użytkowników.

Dzięki tej stronie każdy użytkownik znajdzie coś odpowiedniego dla Siebie.

W przyszłości znajdą się na niej bowiem Instruktażowe filmiki rehabilitacyjno-rekreacyjne,

FILMY Z ĆWICZENIAMI:

Na filmach tych pokazane zostaną poszczególne ćwiczenia ruchowe zalecane jako wsparcie rehabilitacji.

FILMY Z DIETA:

Stanowić będą uzupełnienie filmów z ćwiczeniami. Wskazówki zawarte w tych filmach zostaną tak skomponowane, aby wspomagać użytkowników w walce ze schorzeniami.

 

Niewątpliwie bardzo dużym atutem portalu jest fakt iż posiada on wewnętrzną wyszukiwarkę, która znacznie ułatwia i usprawnia odnalezienie informacji i ośrodka, który zajmuje się danym, konkretnym schodzeniem.

Następnym bardzo ważnym aspektem, o którym należy wspomnieć jest geolokalizacją dzięki, której łatwo i szybko najduszniej ośrodek odpowiedni dla Ciebie znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Co znacznie skróci czas poszukiwań i oszczędzi na dalekich podróżach.

W serwisie znajdziecie ośrodki rehabilitacyjne, Sanatoria, Sprzęt rehabilitacyjny, SPA&fitness, medycynę naturalną.

Na portalu www.zdrowieiodnowa.pl znajduje się również baza wiedzy z ciekawymi artykułami tematycznymi

 

Portal www.zdrowieiodnowa.pl jest współzałożycielem bloga www.wpogonizazdrowiem.pl, na którym znajdziesz wiele ciekawych i wartościowych artykułów z takich dziedzin jak Dla zdrowia, Motywacja, Odżywianie, Rehabilitacja, Wypoczynek

Poniżej zajawka tego co możesz znaleźć na blogu.

„Ratunku! Przewiało mnie w nocy…” – czyli kurczowy kręcz karku

Często budząc się rano towarzyszy Ci dokuczliwy ból karku? Silne napięcie mięśniowe odcinka szyjnego uniemożliwia jakikolwiek ruch? Ból szyi najczęściej spowodowany jest przez dłuższe utrzymywaniem głowy w niewygodnej pozycji  na przykład właśnie podczas snu. Jeżeli jednak bóle nie są zbyt silne, możemy samemu łatwo je złagodzić.

Ciąg dalszy na naszym blogu

http://wpogonizazdrowiem.pl/ratunku-przewialo-mnie-w-nocy-czyli-kurczowy-krecz-karku/


 

Bolące skurcze łydek nie dają mi spać!

Dokuczają Ci uciążliwe i pojawiające się zwłaszcza nocą skurcze łydek? Jesteś w trakcie relaksującego snu po całym dniu pracy, kiedy nagle dotkliwy ból przeszywa Twoją nogę? Skurcze łydek zazwyczaj trwają tylko od kilku sekund do kilku minut, są nieszkodliwe i bez żadnych następstw ale to nie znaczy, że musisz je mieć! Podejmij walkę z uciążliwym skurczem!

Ciąg dalszy na naszym blogu

http://wpogonizazdrowiem.pl/bolace-skurcze-lydek-nie-daja-mi-spac/


 

Gwałtowne pochylenie i silny ból w plecach – to może być rwa kulszowa!

Złapał Cie silny ból w plecach podczas codziennej czynności? Nie lekceważ go to może być atak rwy kulszowej! Wystarczy jeden nagły ruch: pochylenie, dźwignięcie czy zerwanie z łóżka by nacisk na nerw kulszowy spowodował ostry, unieruchamiający ból w odcinku lędźwiowym. Koniecznie sprawdź jak sobie ulżyć

Ciąg dalszy na naszym blogu

http://wpogonizazdrowiem.pl/gwaltowne-pochylenie-silny-bol-w-plecach-moze-byc-rwa-kulszowa/

 

 

DOTACJE NA INNOWACJE- INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ