Nie należy bagatelizować problemów hemoroidów, ponieważ we wczesnym stadium jesteśmy w stanie je wyleczyć. Kiedy zobaczymy pierwszą krew na bieliźnie lub papierze toaletowym, powinniśmy jak najszybciej umówić się na wizytę do lekarza. Oczywiście możemy hemoroidy próbować leczyć na własną rękę, jednak dzięki badaniom będziemy mogli wykluczyć nowotwory oraz inne bardzo ciężkie choroby zagrażające życiu.

Warto także zwrócić uwagę na śluz, który może wystąpić w kale. Najczęściej pacjenci jako przyczynę hemoroidów wskazują siedzący tryb życia. Praca biurowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych form zdobycia dochodu i dlatego tak wiele osób cierpi na tę dolegliwość. Dla wielu ludzi jest to jedyna forma zarabiania i nie są w stanie zmienić swoich przyzwyczajeń nawet, jeżeli to negatywnie wpływa na zdrowie oraz życie człowieka. Zdecydowanie częściej hemoroidy dotykają facetów, jednak kobiety, które były w ciąży również mogą być dotknięte tą wstydliwą chorobą.

dobra maść na hemoroidy

Wstyd jest największą przeszkodą, która często uniemożliwia wizytę u lekarza. Należy ludzi uświadamiać, że ten problem jest powszechny i boryka się z nim ponad połowa społeczeństwa. Warto także zauważyć, że im wcześniej lekarz postawi diagnozę tym lepiej dla nas, ponieważ wczesne hemoroidy można jak najbardziej kontrolować i w skuteczny sposób leczyć. Długo nieleczone hemoroidy mogą się nawet skończyć operacją, która jest naprawdę bardzo bolesna. Dobra maść na hemoroidy powinna zawierać tribenozyd oraz lidokainę.

Substancje te skutecznie potrafią uśmierzyć ból oraz zlikwidować dokuczliwe swędzenie w okolicach odbytu. Tribenozyd działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, a lidokaina doskonale znieczula. Preparaty, które zawierają te składniki mogą bardzo szybko pomóc. Dlatego zanim wybierzemy się do lekarza warto zapytać w aptece o maść na hemoroidy. Dobrym sposobem są także czopki, które rozpuszczają się wewnątrz odbytu i w ten sposób tworzą mocną warstwę ochronną, która stanowi barierę. Oczywiście musimy pamiętać o właściwej higienie miejsc intymnych, ponieważ bakterie lubią się w tych okolicach rozmnażać.

Hemoroidy to inaczej guzki krwawnicze, które niektórzy nazywają także żylakami odbytu. Najczęściej chorują osoby, które ukończyły 40 rok życia. Jednak nie ma na to reguły, ponieważ potrafią zachorować także osoby młodsze jak i zdecydowanie starsze. Zazwyczaj osoby cierpiące na hemoroidy nie mogą się w pełni wypróżnić, czyli przeprowadzić procesu defekacji. Bardzo dobrym domowym sposobem działającym na hemoroidy jest wyziębianie. Metoda ta jest bardzo prosta do wykonania w domowych warunkach. Wystarczy, że kawałek lodu owiniemy chustką lub ściereczką i przyłożymy do bolącego miejsca.

Ból powinien przynajmniej na chwilę ustąpić, jednak musimy pamiętać, że lód bardzo się topi dlatego czynność dobrze jest powtórzyć kilka razy. Niestety preparaty dostępne bez recepty działają tylko objawowo i nie są w stanie przeniknąć do krwiobiegu. To sprawia, że działają zaledwie kilka godzin. Jest to zdecydowanie zbyt krótki okres, żeby wytrzymać w pracy, czy może w długiej podróży. Zanim zastosujemy maść powinniśmy jak najdokładniej umyć okolice intymne. Maść najlepiej stosować dwa razy dziennie oraz po każdym wypróżnieniu.

mężczyzna siedzi

Maści zazwyczaj zawierają aplikator, który potrafi zdecydowanie pomóc. Dzieje się tak, ponieważ u osób chorych na hemoroidy okolice odbytu są bardzo opuchnięte oraz obolałe i ciężko w jakikolwiek sposób posmarować skórę w tych miejscach. Warto także uważać na zapalenie skóry, które dodatkowo zwiększa ból. Musimy jednak pamiętać, że nic nie zastąpi wizyty u specjalisty i podjęcia leczenia profesjonalnego.

Lecząc się sami w domu możemy na krótko zlikwidować objawy, ale one i tak wrócą. Dlatego nie powinniśmy się wstydzić tylko jak najszybciej podjąć leczenie, ponieważ wtedy szanse na zdrowe i komfortowe życie są zdecydowanie większe. Na hemoroidy wpływ ma także dieta dlatego w miarę możliwości powinniśmy zmienić niezdrowe nawyki żywieniowe. Warto także zacząć uprawiać sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here