Problemy z sercem są niezwykle powszechne w dzisiejszych czasach. Pod wieloma względami wpływ na to ma sposób w jaki większość żyje w obecnym świecie. Mało ruchu fizycznego, dużo niepotrzebnych kalorii, wysoki cholesterol, wszystko to tworzy problemy z nadciśnieniem. Z kolei nadciśnienie może bardzo łatwo doprowadzić do tego, że mięsień sercowy jest niepotrzebne obciążany. Po latach takiego stanu nic więc dziwnego, że może dojść do tragedii, jaką jest zawał.

Zawał to nic innego jak stan, w którym to doszło do martwicy tkanki związanej z utrzymującym się niedotlenieniem. W przypadku mięśnia sercowego oznacza to, że serce zostało uszkodzone. Jako że serce i jego prawidłowa praca są niezwykle ważne dla całego funkcjonowania organizmu, to zawał może w wielu przypadkach prowadzić do samej śmierci, albo do bardzo ciężkich objawów. W każdym przypadku zawsze konieczne jest wezwanie pogotowia i znalezienie specjalistycznej pomocy. Jest to bowiem podstawa, jeżeli pragnie się przeżyć i mieć szansę na powrót do zdrowia.

objawy zawału u mężczyzn

Wiele osób ma jednak problemy z tym aby zdiagnozować u siebie zawał, nawet gdy dochodzi do jego wystąpienia. Oznaki nie zawsze są bowiem jednoznaczne. Ważne jest też to aby pamiętać, że zawał inaczej objawia się u kobiet, a nieco inaczej u mężczyzn. Jeżeli zatem chodzi o objawy zawału u mężczyzn to jest ich bardzo wiele, ale do podstawowych na pewno należy zaliczyć ból w klatce piersiowej. Jest to bardzo specyficzny rodzaj bólu, ponieważ narasta on z czasem i obejmuje znaczącą część całej klatki piersiowej.

Promieniuje i dławi i uniemożliwia swobodne oddychanie. Tak naprawdę nie da się zignorować tego objawu, ponieważ jest on bardzo intensywny. Jedynie osoby, które chorują na cukrzycę, niekiedy nie są w stanie odczuć bólu w klatce piersiowej nawet gdy dochodzi do nich do zawału. Jest to jednak jeden z objawów postępującego zniszczenia jakie sieje cukrzyca w organizmie. U zdecydowanej większości osób, ból w klatce piersiowej podczas zawału jest na tyle silny, że nie ma opcji aby tego nie zauważyć.

Wiele osób jednak próbuje to ignorować i jeżeli zawał nie jest na tyle poważny, że uszkodzenie serca uniemożliwia jego dalsze funkcjonowanie, to może się okazać że zawał będzie ominięty i wykryty dopiero podczas kolejnych stanów zawałowych. Jako że wtedy uszkodzenie serca już jest postępujące i zazwyczaj katastrofalne w skutkach to na pewno znacznie lepiej jest zwracać uwagę na objawy zawałowe jak tylko się pojawią, nie zaś próbować je ignorować albo mieć nadzieję, że wynikają z mniej niebezpiecznej przyczyny.

Objawy zawału u mężczyzn to także duszność. Jako że płuca i serce bardzo silnie ze sobą współpracują, problemy z sercem zawsze wpływają na płuca w mniejszym lub większym stopniu. Duszność przy zawale nie ustępuje, a problemy z oddychaniem w połączeniu z silnym bólem powodują, że zazwyczaj traci się przytomność albo ma się duże trudności z pozostaniem na tyle przytomnym, aby zorientować się w swoim otoczeniu.

zapracowany człowiek

Objawy zawału u mężczyzn to także poczucie lęku, a także sine zabarwienie ust i rąk. Lęk wynika z tego, że organizm zauważa że dzieje się coś, co zagraża jego podstawowym czynnościom życiowym. Z kolei sine zabarwienie na ciele jest spowodowane tym, że przy zawale, dochodzi do stanu niedotlenienia. Serce nie działa jak powinno, zatem tlen nie podróżuje wraz z krwią do tkanek w tak szybkim tempie jak powinien.

Zawał może być stanem, który potrafi zabić natychmiastowo, albo po paru godzinach. Zatem każda minuta jaką się ma żeby zareagować jest na wagę złota. Dlatego też gdy ktokolwiek podejrzewa u siebie objawy zawału, to na pewno nie powinien ich ignorować. Na nic nie zda się udawanie, że nie ma problemu, a jedyne co można osiągnąć to wyrządzić sobie olbrzymią szkodę. Dlatego też każdy mężczyzna powinien znać objawy zawału u mężczyzn i zawsze brać je pod uwagę gdy poczują że z ich organizmem dzieje się coś złego. Im szybciej ktoś zareaguje i otrzyma pomoc medyczną jakiej potrzebuje, tym lepsze jego szanse, że powróci do zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here