Nieodpowiednio dobrany biustonosz ma bardzo niekorzystny wpływ na ludzki kręgosłup. W związku z tym panie powinny zwrócić szczególną uwagę na to, jakie konkretnie staniki noszą na co dzień oraz przy specjalnych okazjach. Najlepiej dobierać je wraz z doświadczonymi specjalistkami i tym samym zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie oraz wysoki komfort użytkowania. Warto znać podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy dobieraniu biustonosza.

Zdrowy biustonosz – czyli jaki?

Biustonosze dzielą się na wiele różnych modeli, dlatego ostateczna decyzja może być dość czasochłonna. Zdrowy biustonosz to taki, który będzie wygodny, właściwie dopasowany i nie nadwyręży kręgosłupa. Najważniejsze w tym wszystkim są takie elementy, jak:

  • pas podtrzymujący,
  • miseczki,
  • ramiączka.

Zdrowe modele pozwalają na maksymalną stabilizację biustu oraz podtrzymywanie jego ciężaru. Dodatkowo odciążają ramiona, kręgosłup i szyję oraz przyczyniają się do zachowania prawidłowej sylwetki. Zapobiegają też rozmaitym wadom postawy.

Najlepszy biustonosz – jak dobrać właściwy model i rozmiar?

Dobranie właściwego modelu i rozmiaru może być dość kłopotliwe, zwłaszcza w przypadku mniej doświadczonych kobiet. Elegancka bielizna ma nie tylko dobrze wyglądać, ale też odpowiednio leżeć na ciele i nie wywoływać uczucia dyskomfortu.

Zdrowy biustonosz dopasowuje się do obwodu klatki piersiowej. W tym celu należy zmierzyć obwód tuż pod piersiami. Pomiaru dokonuje się na nagim ciele. Przyda się też dokonanie pomiaru obwodu w biuście, aby udanie dobrać miseczkę.

Dobierając odpowiedni model stanika warto wziąć pod uwagę swoje indywidualne preferencje, ale też upodobania (np. częste wykonywanie ćwiczeń). W trakcie wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń korzystną opcją będą biustonosze sportowe, które utrzymają piersi blisko ciała, ustabilizują biust i odciążą ramiona oraz plecy. Jeśli chodzi o najwygodniejsze modele biustonoszy są to m.in. braletki (na drobny biust), staniki z szerszymi ramiączkami oraz miseczkami bez szwów i staniki typu Sloggi.

Jakie są skutki wyboru nieodpowiedniego biustonosza?

Błędne decyzje przy doborze biustonosza mogą skutkować tym, iż u pań pojawią się liczne dolegliwości bólowe. Kobiety zaczną się garbić, narzekać na nadmierne napięcie mięśni oraz usztywnienie. Może to doprowadzić m.in. do poważnych wad postawy. Zbyt mały obwód biustonosza skutkuje natomiast problemami z prawidłowym funkcjonowaniem układu oddechowego i pokarmowego. Biustonosz za każdym razem trzeba wybierać cierpliwie, biorąc przy tym własny typ osobowości i sugerując się poradami ze strony brafitterek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here