Internet pełen jest złotych porad, jak się zdrowo odżywiać, jaka dieta będzie dla nas idealna – jeśli na przykład chcemy zrzucić kilka kilogramów, zmieni nawyki, uporać się z różnego rodzaju dolegliwościami czy też wprowadzić więcej roślin do jadłospisu. Popularne blogi zasypują nas różnego rodzaju pomysłami, a producenci urządzeń kuchennych wyprzedzają epokę i proponują urządzenia, które w domowym zaciszu pozwolą przygotować pełnowartościowe soki z owoców, warzyw, ziół czy zbóż. To bogactwo tego, co natura ma najlepsze. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wyciskarki wolnoobrotowe, a ich różnorodność pozwala dopasować urządzenie do konkretnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wyciskarki wolnoobrotowe

W sklepach znaleźć można wyciskarki wolnoobrotowe o różnej konstrukcji, w szerokim zakresie mocy, a także odmiennych systemach działania. Niezmiennie ważnym elementem elektrycznych modeli jest ślimak – a w najlepszych urządzeniach dwa ślimaki. Poza ich wydajnością istotnym aspektem staje się również jakość materiałów, z jakich jest wyprodukowany. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, by ślimak był zrobiony z materiałów BPA Free (wolnych od bisfenolu A). Ten niebezpieczny składnik tworzyw sztucznych nie jest korzystny dla człowieka, a przecież sok będziemy spożywać bezpośrednio po przygotowaniu. I dlatego właśnie wielu producentów proponuje wyciskarki wolnoobrotowe ze ślimakami wykonanymi z ceramiki. Budowa urządzenia będzie wpływać nie tylko na jego bezpieczeństwo, ale także na sposób czyszczenia.

Ważnym aspektem w codziennym użytkowaniu będzie także wielkość otworu wejściowego wyciskarki wolnoobrotowej. Najczęściej w popularnych urządzeniach znajdują się otwory o wielkościach od 4 do nawet 7,5 cm, a od tego parametru zależy przede wszystkim to, jak szybko i efektywnie będzie wytwarzany sok. Jeśli zamierzamy regularnie korzystać z wyciskarki wolnoobrotowej, warto zainwestować w model, który ma duży otwór wsadowy. To zaoszczędzi nam bardzo dużo czasu.

Modele z funkcjami dodatkowymi

Producenci najnowszych urządzeń nie zaskakiwaliby klientów, gdyby nie wprowadzali różnego rodzaju udogodnień, dodatkowych opcji czy też szeregu akcesoriów, które sprawdzają się na co dzień lub na wyjątkowe okazje. Najpopularniejszą funkcją jest automatyczne odprowadzanie miąższu. Sprawia, że nie trzeba rozkręcać urządzenia w trakcie wyciskania soku, by opróżnić sito, co znacznie ułatwia pracę. Rewelacyjną opcją jest także regulacja gęstości soku, które pozwala uzyskać równe napoje – od tych klarownych aż do pulpy czy musu. Różnego rodzaju końcówki do mielenia mięsa, kawy, kręcenia makaronu, wyciskania oleju, produkcji lodów sprawiają, że mamy w kuchni bardzo multifunkcjonalne urządzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here