Już dawno minęły czasy, w których w każdym polskim domu oczy cieszyła dokładnie taka sama meblościanka, regały i kanapy. Dzisiaj z powodzeniem można wybierać meble wedle indywidualnych potrzeb, możliwości aranżacyjnych mieszkania, modowych trendów w zakresie urządzania “czterech katów” czy własnego gustu. Ogromną popularnością wciąż cieszą się meble wielofunkcyjne, czyli takie, z których można korzystać na kilka różnych sposobów. O ile rozkładany stół nie jest już żadnym zaskoczeniem, to warto zwrócić uwagę na wielofunkcyjne meble wypoczynkowe. 

Fotel z funkcją spania

W każdym reprezentacyjnym salonie znajduje się wygodny fotel. To właśnie w nim czytamy książkę, przeglądamy poranną prasę, pijemy kawę z przyjaciółką albo ucinamy sobie poobiednią drzemkę. Fotele można wybierać, uwzględniając ich funkcje. Producenci oferują je nie tylko w różnych rozmiarach i kształtach, ale również z regulowanym oparciem i zagłówkiem, z podnóżkiem, można też kupić fotel z funkcją spania, który po rozłożeniu sprawdza się doskonale jako łóżko dla jednej osoby. 

Największą popularnością cieszą się meble tapicerowane, można wybierać te w stylu glamour, klasyczne, idealne do aranżacji retro, loftowych albo nowoczesnych. Hitem są fotele, które nawiązują do stylu urządzania mieszkań w czasach PRL, okazuje się, że właśnie takie są wygodne. 

Co ciekawe, fotel z funkcją spania będzie świetnym rozwiązaniem nie tylko w reprezentacyjnym salonie, ale również w pokoju gościnnym, gabinecie czy w pokoju dziecka. Zawsze warto mieć dodatkowe miejsce do spania, chociażby na wypadek konieczności przenocowania gości. 

Kto powinien inwestować w meble wielofunkcyjne?

Meble, które mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie, jak fotel, który w razie potrzeby bez problemu stanie się jednoosobowym łóżkiem, sprawdzają się doskonale w małych mieszkaniach oraz w pokojach o niewielkim metrażu. To doskonały sposób, aby móc cieszyć się wygodnym, praktycznym i niezbędnym umeblowaniem, nawet wtedy gdy mała powierzchnia nieruchomości stawia spore ograniczenia.

Meble wielofunkcyjne są doskonałą inwestycją, która oszczędza pieniądze, ponieważ nabywając jeden element wyposażenia wnętrz, możemy z niego korzystać na różne sposoby. Takie rozwiązanie sprawdza się więc nie tylko wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca, ale również w miejscach, których urządzenie ma nie wiązać się z dużymi nakładami finansowymi.

Co więcej, z mebli wielofunkcyjnych najczęściej korzystają hotele, pensjonaty czy inwestorzy, którzy wynajmują prywatne kwatery. Wspomniany już fotel z funkcją spania stanie się wygodną dostawką dla dziecka w pokoju dwuosobowym, na co dzień może zaś służyć jako fotel do wypoczynku. Takie meble nie są droższe od tych standardowych, a jednak można cieszyć się z ich dodatkowych możliwości wykorzystania wedle indywidualnych potrzeb w danym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here