Jeśli zamierzasz otworzyć studio tatuażu, z całą pewnością musisz zdecydować się na zakup wielu niezbędnych sprzętów i drobnych akcesoriów, które pomogą Ci w wykonywaniu Twojej pracy. Poznaj kilka z tych elementów, po które musisz sięgnąć w pierwszej kolejności.

Fotele, taborety i meble

Gabinet tatuażu wymaga zakupu mebli, które będą pomocne w Twojej pracy. Bez wątpienia część z nich jest dość uniwersalna, ponieważ szafki, które wykorzystasz w swoim studiu, z pewnością znajdziesz z łatwością. Nadadzą się do tego wszelkiego rodzaju meble do salonów kosmetycznych.

Znacznie ważniejszy jest jednak wybór odpowiedniego fotela i taboretu. Fotel to miejsce, które będzie służyło twoim klientom. Ze względu na to, iż każdy oczekuje innego rodzaju tatuażu i wykonanego w innym miejscu, fotel powinien być jak najbardziej uniwersalny. Możliwość dopasowania różnych jego elementów poprzez ich przestawienie czy opuszczenie sprawi, że łatwiej poradzisz sobie z wykonywaniem różnorodnych rysunków, a twoi klienci spędzą czas znacznie wygodniej.

Niemniej istotny jest taboret, na którym sam będziesz siedział. Jego kształt i wyprofilowanie pozwolą ci zachować nie tylko wygodę, ale też korzystnie wpłyną na zdrowie twoich pleców. Z kolei kółeczka są niezbędne do tego, byś łatwo ustawiał się w najwygodniejszym dla ciebie miejscu, a także mógł szybko sięgnąć po przydatne przedmioty.

Oświetlenie

Dobre miejsce pracy tatuatora powinno gwarantować mu możliwość przyjrzenia się wszystkim szczegółom rysunku. Tatuowanie wymaga pełnego skupienia uwagi oraz precyzji, dlatego potrzebne jest do niego również najwyższej jakości oświetlenie. Warto w celu jego zapewnienia sięgnąć po lampy pierścieniowe LED, które dają bardzo jasne, punktowe światło. W przypadku najdrobniejszych szczegółów przydadzą się także lampy z lupą.

Igły i farby

Z całą pewnością jednymi z najważniejszych elementów są igły do tatuażu, które mogą być umieszczone w specjalnych cartridgach. To rozwiązanie, które przyspiesza i ułatwia pracę. Można stosować je do różnego rodzaju rysunków, w tym do grubych i cienkich linii, a także cieniowania. Dzięki wykonaniu z najlepszych metali, takich jak stal chirurgiczna, odznaczają się precyzją pracy i wysoką higieną. Pasują też do wielu maszynek do tatuażu.

Farby z kolei to absolutna podstawa, pozwalająca na wykonywanie zarówno klasycznych, jednobarwnych tatuaży, jak i nowoczesnych, wielokolorowych rysunków. Ich najwyższa jakość to prawdziwa gwarancja trwałości efektu, na czym zależy każdemu klientowi.

Dezynfekcja

W każdym studiu tatuażu powinny znaleźć się urządzenia dezynfekujące, takie jak autoklaw, które pomogą w zachowaniu najwyższej higieny i bezpieczeństwa pracy. Niemniej ważne jest odkażanie wszystkich powierzchni, dlatego urządzając swój gabinet, pomyśl o zestawie odkażających preparatów czyszczących.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/zdrowieiodnowa.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here