Sporadyczne problemy ze snem mogą pojawić się u każdego. Ich przyczyny bywają różnorodne. Stres w pracy, przejściowe problemy ze zdrowiem – to tylko niektóre z nich. Niekiedy, powody zaburzeń snu bywają bardzo błahe, np. zbyt wysoka temperatura powietrza w sypialni. Co można zrobić, aby znacznie poprawić komfort snu i pozbyć się problemu z zasypianiem? W pierwszym kroku warto zdiagnozować przyczynę takiego stanu rzeczy. Oczywiście, jeżeli masz za sobą jedną nieprzespaną noc, to nie jest to jeszcze powód do niepokoju. Jednak, gdy bezsenność powiązana jest ze zwiększonym napięciem nerwowym i występuje przez dłuższy czas, wówczas możesz rozważyć kurację lekami roślinnymi. Do tej grupy medykamentów zaliczany jest np. Persen Forte. To lek wyprodukowany na bazie ziół (w jego składzie znalazła się między innymi melisa, kozłek lekarski oraz mięta). Stosuje się go między innymi przy problemach z zasypianiem.

Leki ziołowe, większa aktywność fizyczna i wietrzenie sypialni

Jeżeli zaczynasz mieć problemy ze snem, wieczorem nie możesz zasnąć, a w nocy często się budzisz, śpisz nerwowo i miewasz koszmary, to zacznij działać, zanim problemy ze snem znacznie wpłyną na Twój codzienny komfort. Leki na bazie ziół, takie jak na przykład Persen Forte to jedna z możliwości polepszenia jakości snu. Lek ten stosowany jest w przypadkach, gdy występują łagodne stany napięcia nerwowego. Pamiętaj, że przyjmowanie każdego leku powinno zostać skonsultowane z lekarzem. Istotne dla pacjenta informacje zostały także zawarte na ulotce, która znajduje się wewnątrz opakowania leku. Jest także kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić jakość nocnego wypoczynku. Jeżeli czujesz, że zaraz wybuchniesz, nie możesz opanować emocji, to spróbuj je ukierunkować w odpowiedni sposób. Są osoby, którym pomaga aktywność fizyczna, a po wysiłku śpią jak susły. Nie zapomnij jednak o tym, aby intensywność wysiłku fizycznego oraz jego rodzaj dobrać odpowiednio do stanu swojego zdrowia oraz do możliwości organizmu. Jeżeli wieczorem czujesz, że w sypialni panuje zaduch, to wpuść do pomieszczenia trochę świeżego powietrza. Zbyt mała ilość tlenu także może pogarszać jakość snu.

Przewlekła bezsenność – skonsultuj się z lekarzem

W przypadku, gdy już masz za sobą stosowanie leków ziołowych, takich jak Persen Forte i pomimo zakończonej kuracji nie widzisz u siebie poprawy, to koniecznie idź do lekarza i poinformuj go o tym. Problemy ze snem mogą mieć różne przyczyny, a w niektórych przypadkach niezbędna jest pomoc specjalisty, zwłaszcza gdy w wyniku nieprzespanych nocy czujesz się cały czas słabo i masz problemy z koncentracją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here