Tupety a peruki – najważniejsze różnice

0
1151

Osoby borykające się z łysieniem mogą korzystać z wielu sposobów mających zniwelować przykre symptomy chorobowe. Niestety, zazwyczaj kosztowne kuracje farmakologiczne, zabiegi medycyny estetycznej czy wcierki mające pobudzać krążenie nie przynoszą zadowalających efektów. Kiedy medycyna zawodzi, z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty maskujące wpędzające w kompleksy prześwity – peruki oraz tupety. Co różni obie opcje? Która z nich lepiej spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź na https://www.hairagain.com.pl/peruki/

Tupety – nowa fryzura

Nakrycia głowy w formie pełnych fryzur zakładane są na całą głowę. Składają się one z czepka (czyli bazy) i przymocowanych do niej (zazwyczaj ręcznie) włosów. Nowoczesne, tkane na delikatnych bazach tupetu dają efekt bujnej, zdrowej czupryny. Producenci tupetów oferują modele wykonane z włosów syntetycznych lub naturalnych pochodzenia słowiańskiego, indyjskiego, chińskiego i europejskiego. Dzięki użyciu innowacyjnych baz i nowoczesnym metodom produkcji (na przykład wykończeniu typu lace front) tupet  zlewa się ze skórą głowy w taki sposób, że miejsce łączenia skalpu z bazą jest niewidoczne. Droższe, ale zarazem trwalsze peruki i tupetu naturalne możesz dowolnie przycinać, modelować, prostować i kręcić. Starannie pielęgnowane włosy naturalne będą w nienagannym stanie służyć przez lata.

Tupety – subtelny kamuflaż

Tupety określić można okrojoną wersją peruki. W tym przypadku bazę stanowi jedynie niewielki kawałek materiału. Na nim umieszczone są włosy, naturalne lub sztuczne. Tego typu nakrycia głowy zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą zamaskować miejscowe prześwity występujące przede wszystkim na czubku głowy. Z tupetów korzystają zarówno panie, jak i panowie. Zapewniają one komfort i naturalny wygląd. Wśród tupetów znajdziesz modele z mikroskóry lub typu mono. Tupet stanowi pewnego rodzaju przedłużenie naturalnej fryzury, dlatego powinien być idealnie dopasowany do struktury, koloru i gęstości wyrastających z głowy pasm.

Nie bój się pytać!

Nakrycie głowy w postaci dopinek, peruki, tupety czy systemu przywróci Ci komfort, jaki utraciłeś w momencie wyłysienia. Ważne jest, aby nowe włosy były starannie dobrane do urody, indywidualnych potrzeb oraz włosów, które pozostały na głowie. Kupno odpowiedniej fryzury nie jest najłatwiejszym procesem, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców. W profesjonalnych salonach perukarskich znajdziesz fachowców, którzy dobiorą dla Ciebie odpowiedni tupet lub perukę, nauczą, jak należy zakładać i pielęgnować nowe włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here