Dziś napady paniki dotykają wielu osób bez względu na wiek. Dowiedz się czym charakteryzują się te zaburzenia, jakie mają objawy oraz gdzie warto szukać pomocy. W tym poradniku znajdziesz wszystkie ważne informacje.
Napad paniki – charakterystyka
Napad paniki to krótkotrwały epizod silnego lęku o wysokim nasileniu. Zazwyczaj trwa od 2 do 10 minut i ustępuje stopniowo. Bardzo często lęki pojawiają się bez wyraźnej przyczyny, choć niekiedy związane są ze stanami chorobowymi, fobiami bądź traumatycznymi przeżyciami, które mogły mieć miejsce w przeszłości. Zaburzenia lęku napadowego powodują bardzo duży dyskomfort, a nieleczone mogą znacznie obniżyć zdolności nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych.
Na szczęście napady paniki można i powinno się leczyć. Terapia wymaga pomocy doświadczonego specjalisty, który nie tylko zdiagnozuje problem, ale również zaproponuje efektywne metody na jego rozwiązanie. Doskonałą propozycję dla pacjentów przygotowała Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.online. Wystarczy, że odwiedzisz stronę internetową i umówisz się na wizytę do jednego z miast, w którym przyjmuje psychoterapeuta lub psychiatra Poznań, Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Wrocław czy Łódź – to tylko niektóre z nich. Jeżeli Twojej miejscowości nie ma na liście, umów się na wizytę online.
Napad paniki – objawy
Symptomy towarzyszące atakom paniki mają zróżnicowany charakter. Do najczęstszych objawów zaliczyć można tachykardię, czyli przyspieszony rytm serca. Ponadto pojawia się ból w klatce piersiowej, ból brzucha czy szybszy oddech. Niekiedy dochodzi również do duszności, a ciśnienie tętnicze krwi wzrasta.
Objawy nie stanowią zagrożenia dla życia, lecz zawsze powodują niepokój. Z uwagi na przyspieszony rytm serca czy bóle w klatce piersiowej pacjenci mogą mylić napad paniki z dużo poważniejszymi stanami, co potęguje ich strach. Jednak osobom, które mają już wiele podobnych epizodów za sobą, łatwiej jest ocenić sytuację i zachować spokojny oddech. Oczywiście nie stanowi to rozwiązania problemu, gdyż nieleczone napady mogą powracać. Natomiast wizyta u specjalisty z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.online pomoże Ci na stałe zażegnać trudności.
Jak może pomóc specjalista?
Wbrew opinii wielu osób, leki uspokajające bez recepty nie rozwiązują problemu. Mogą jedynie chwilowo pomóc. Jeżeli oczekujesz profesjonalnego wsparcia, odwiedź specjalistę. Psychoterapeuta bądź psychiatra określi źródło napadów i pomoże Ci z nimi walczyć. Ponadto dobierze rodzaj terapii dopasowany do charakteru zaburzeń. Dzięki temu będziesz mógł zapomnieć o lękach i zadbać o relacje zmiennymi ludźmi.
Pamiętaj, że przed wizytą u specjalisty możesz wykonać darmowy test na stronie Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.online. Jeżeli okaże się, że Twój poziom lęku jest wysoki, zdecydowanie warto odwiedzić eksperta, który pomoże Ci ten problem rozwiązać. Skorzystaj ze sprawdzonych metod i ciesz się dobrym zdrowiem!