Przygotowanie się do wyjścia na siłownię to nie tylko dobry nastrój i postanowienie trzymania się planu treningowego, ale również zadbanie o podstawowe rzeczy, które np. w plecaku Adidasa powinno się mieć przy sobie w trakcie i po ćwiczeniach.

Co zabrać do plecaka czy torby na siłownię?

Osoby regularnie chodzące na siłownię doskonale wiedzą o tym, co powinny mieć przy sobie, żeby ich trening był optymalny i żeby nie okazało się, że brakuje im po ćwiczeniach czegoś ważnego. Pierwszą rzeczą, którą powinien zawierać np. pakowany do wyjścia na trening plecak Adidas czy specjalna torba na siłownię, jest obuwie zmienne. Większość siłowni nie pozwala na wejście na ich teren w nieodpowiednim obuwiu, które mogłoby uszkodzić podłogę czy sam sprzęt do ćwiczeń. Przykładowe buty na twardych, traperskich podeszwach zdecydowanie nie są mile widziane. Obuwie na siłownię powinno być lekkie, wygodne i jednocześnie dobrze stabilizujące kostkę tak, żeby minimalizować ryzyko jej skręcenia podczas ćwiczeń.

Przez sportowców chętnie wybierane są plecaki Adidasa – zawierające wiele kieszonek i osobnych przestrzeni na spakowanie butów, wygodnego stroju do ćwiczeń i uzupełniających stracone po treningu minerały butelek z wodą, sokami czy napojami izotonicznymi.

Co jeszcze zabrać ze sobą na trening?

Zabierany na trening plecak Adidas powinien być również wyposażony w odpowiedniej wielkości ręcznik do wytarcia się po treningu. Ręcznika nie zostawia się w szatni, tylko zabiera ze sobą na siłownię, bo służy on również do rozciągnięcia go na urządzeniach do ćwiczeń tak, aby ćwicząc mieć pewność, że nie przyklejamy się do cudzego potu. Jeśli siłownia jest wyposażona w prysznic, to dobrze wyposażyć się w klapki, które przy braniu prysznica zminimalizują ryzyko zakażenia się grzybicą czy przechwycenia na własne stopy cudzych bakterii. Higiena jest w tym przypadku niezwykle ważna. Dobrze również pamiętać o własnych kosmetykach pod prysznic, tak, by nie trzeba było prosić innych o ich pożyczenie.

Kobiety oraz mężczyźni o dłuższych włosach powinni mieć również przy sobie suszarkę do włosów. W tym punkcie dobrze jest swój plecak Adidas zapakować tak, żeby suszarka znajdowała się w innym miejscu niż kosmetyki i ręcznik i nie miała bezpośredniego kontaktu z rzeczami wilgotnymi. Wielokrotnie zdarzało się, że przy takim kontakcie sprzęt odmawiał posłuszeństwa lub powodował spięcia, dlatego w plecaku dobrze jest wygospodarować na suszarkę osobną kieszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here