Nie każda kobieta jest przekonana do noszenia hybryd czy żeli. Bywa też tak, że może być uczulona na utwardzane światłem specyfiki. Świetnym rozwiązaniem wówczas są klasyczne lakiery do paznokci, z których pomocą wykonamy piękny i schludny manicure. Jest to rozwiązanie korzystne zwłaszcza dla tych Pań, które często zmieniają kolor paznokci lub lubią dostosowywać go do stylizacji. Lakier tradycyjny to również dobry wybór dla tych, które na co dzień paznokci nie malują, ale od czasu do czasu na wielkie wyjście, chcą zrobić sobie elegancki manicure.

Klasyczne lakiery do paznokci, czy są mniej trwałe?

Wydawać by się mogło, że utwardzane lakiery w lampie są dużo trwalsze. Jest to oczywiście prawda, pod warunkiem, że prawidłowo wykonamy cały zabieg oraz mamy zdrową płytkę paznokcia, na której wszystko będzie się dobrze trzymać. Jeżeli któryś z czynników nie będzie spełniony, nawet taki manicure długo nie przetrwa. Natomiast klasyczne lakiery do paznokci jeżeli tylko są dobrej jakości i nałożymy odpowiednią bazę, mogą wytrzymać nawet kilka tygodni w stanie idealnym. Wszystko zależy od doboru lakieru oraz wspomnianej bazy. Najlepiej sprawdzają się lakiery, które są połączeniem silnej bazy i trwałego topu, który zabezpieczy lakier przed czynnikami zewnętrznymi. Świetnym przykładem jest tutaj baza/top mylaq, która łączy te dwie funkcje.

Jak poprawnie wykonać klasyczny manicure?

Jeżeli chcemy cieszyć się klasycznym lakierem do paznokci dłużej, musimy poprawnie wykonać manicure. Zanim jednak nałożymy lakier, powinnyśmy poprawnie przygotować płytkę paznokcia. Jak to zrobić?

  • Po usunięciu resztek poprzedniego lakieru piłujemy paznokieć, celem uzyskania pożądanego kształtu. Ważna informacja, aby piłować w jedną stronę, gdyż piłowanie w różne strony może trwale uszkodzić paznokieć.
  • Następnie bloczkiem polerskim delikatnie matujemy płytkę paznokcia.
  • Na parę minut zanurzamy dłonie w wodzie z mydlinami, aby zmiękczyć skórki
  • Odsuwamy drewnianym patyczkiem skórki i następnie obcinaczką lub radełkiem, delikatnie je obcinamy.
  • Nakładamy bazę.
  • Nakładamy cienką warstwę lakieru (np. mylaq), zaczynając od środka i omijając brzegi paznokcia, celem uniknięcia zalania skórek.
  • Nakładamy kolejną warstwę po chwili, gdy pierwsza wyschnie.
  • Po wyschnięciu nakładamy top.
  • Nakładamy krem do rąk celem nawilżenia dłoni i skórek.

Unikaj nakładania dużej ilości lakieru oraz zalewania skórek. Jeżeli przesadzisz trochę z ilością, zetrzyj je bezpyłowym wacikiem, nasączonym bezacetonowym zmywaczem. Zawsze odczekaj, aż jedna warstwa wyschnie, zanim nałożysz drugą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here