Dbałość o wygląd i wizerunek to popularne i chętnie wykonywane działania. Mając na uwadze własną samoakceptację, poprawę urody oraz aspekty zdrowotne, warto skorzystać z ówcześnie oferowanych, innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Jedną z cenionych terapii jest korekta stanu i wyglądu owłosienia, a także wizualna poprawa wyglądu głowy – w przypadku braku wystarczającej ilości włosów. Jakie zabiegi stosowane są na łysienie? Czym jest mikropigmentacja? Gdzie wykonać profesjonalny i skuteczny zabieg?

Skuteczne i sprawdzone zabiegi na włosy i skórę głowy

Nowoczesne i profesjonale gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientom szereg działań, dzięki którym możliwe jest upiększenie własnego ciała, jak również poprawa wyglądu i komfortu życia. Wśród popularnych zabiegów wyróżnić można terapie na włosy i skórę głowy do których należą przede wszystkim:

– mikropigmentacja skóry głowy,

– przeszczep włosów, 

– mezoterapia wzmacniająca włosy, 

– peptydowa terapia włosów, 

– i inne. 

Każdy z wyżej wymienionych zabiegów charakteryzuje się odmiennym sposobem i techniką działania, skutecznością, jak również trwałością uzyskanych efektów. Jedne działania są mniej, inne bardziej inwazyjne. Sam sposób postepowania należy dobrać do rodzaju i zaawansowania problemu, oczekiwań i predyspozycji pacjenta.

Jedną z najbezpieczniejszych, najskuteczniejszych i najbardziej popularnych terapii jest mikropigmentacja włosów. Czym ona się charakteryzuje? Jak wygląda zabieg? Jak długo widoczne są efekty zabiegu?

Mikropigmentacja skóry głowy – charakterystyka zabiegu

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w obszarze głowy i włosów to działania dające zwykle trwałe i widoczne efekty. Nowoczesne metody pozwalają tworzyć środowisko przyjazne pacjentowi, a odpowiednie dobrane techniki dostarcza pełnego profesjonalizmu i fachowości. 

Co warto wiedzieć o zabiegu mikropigmentacji skóry głowy? Jak przebiega terapia?

Mikropigmentacja, to powszechnie ujmując wykonywanie trwałego tatuażu. Naniesienie na skórę głowy odpowiednio dobranego barwnika, który imituje odrastające włosy. Podczas działań wykonywanych w gabinecie piękności, pacjent poddawany jest czynnościom nakłuwania skóry i przedostania się substancji barwiącej do najgłębszej warstwy naskórka. Skuteczność mikropigmentacji uzależniona jest przede wszystkim od prawidłowego doboru pigmentu. 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Mikropigmentacja włosów to działania, które dedykowane są wielu grupom osób. Jednakże przed rozpoczęciem terapii należy odpowiednio się przygotować. Fachowiec wykonujący zabieg zobowiązany jest poinformować o efektach, ewentualnych skutkach ubocznych, przebiegu terapii oraz postepowaniu po mikropigmentacji. Do jego zadań należy również wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do wykonania czynności zagęszczających włosy. 

Mikropigmentacja głowy zalecana jest osobom, które:

  • posiadają rzadkie i cienkie włosy, 
  • są łyse lub widocznie łysiejące,
  • cierpią na łysienie plackowate, 
  • posiadają blizny lub znamiona po oparzeniach, 
  • chcą zagęścić swoją fryzurę ze względów estetycznych, itp. 

Gdzie wykonać profesjonalny zabieg na włosy?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, który należy wykonywać tylko w profesjonalnych i doświadczonych salonach medycyny estetycznej. Tego rodzaju działania oferuje Klinika SMP, która z należytym zaangażowaniem oraz szacunkiem spełnia oczekiwania każdego klienta. Terapia przeprowadzona przez wykwalifikowanego specjalistę przyniesie duże, pozytywne oraz trwałe efekty, a indywidualne podejście do pacjenta zminimalizuje ryzyko powstania nieprzyjemnych, uciążliwych skutków ubocznych. 

Po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy należy pamiętać o kilku ważnych zasadach postępowania, którymi są:

– unikanie długotrwałego kontaktu z wodą, 

– ochrona przed słońcem, 

– zdrowe odzywanie, wyeliminowanie z diety ostrych przypraw, 

– unikanie samowolnego zdejmowania tworzącej się na głowie skórki, 

– itp. 

Odwiedź stronę KlinikaSMP.pl i zapisz się na zabieg już dziś! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here