Pewnie każda kobieta ma w swoim życiu czas, gdy pragnie mieć dzieci. Nie może się doczekać momentu, gdy urodzi silnego, małego rycerzyka lub piękną, wspaniałą księżniczkę, które razem ze swoim mężem będzie hołubić i kochać nad wszystko.

W takim razie na pewno trzeba by było się odpowiednio na to przygotować i już teraz odkryć jak wygląda 1 tydzień ciąży. W końcu jest to początek naprawdę niezwykłej przygody, w której na pewno chcielibyśmy uczestniczyć. W takim razie zacznijmy od samego początku, czyli odpowiedniego przygotowania się młodej, przyszłej mamy na urodzenie potomka.

Na początek kobieta powinna zadbać po prostu o siebie

Na pewno przekona się, że będzie to na początku trochę wysiłku od niej wymagać, ale potem okaże się, że jest to naprawdę wspaniała przygoda, w której na pewno chętnie będzie uczestniczyć. O czym powinna pamiętać? Na pewno o odpowiedniej diecie. Wiadomo, że na pewno już dba o siebie i o swój organizm, ale na pewno powinna robić znacznie więcej. Na pewno przekona się, jak wiele pracy trzeba włożyć w to, żeby dziecko miało wszystko, czego potrzeba. Dlatego najlepiej będzie, gdy zadba o odpowiedni zestaw posiłków, który zawiera wszystkie potrzebne minerały i witaminy, dzięki którym dziecko będzie mogło się dobrze rozwijać, a sama kobieta uniknie poronienia.

1 tydzień ciąży

Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale różne konserwanty, sztuczne barwniki i aromaty mogą działać toksycznie na dziecko i doprowadzić właśnie do poronienia, więc raczej uważajmy na siebie tym czasie i zróbmy wszystko, by naszemu dziecku było jak najlepiej. Wtedy na pewno przekonamy się, że wyrośnie na zdrowego i silnego człowieka. Wróćmy jednak do samej kobiety. Poza odpowiednia dieta powinna również zadbać o kwas foliowy i zażywać go w odpowiedniej dawce.

Najlepiej wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem, który powie, jaka dawka będzie najbardziej odpowiednia. Trzeba zacząć zażywanie już trzy miesiące przed planowaną ciążą i kontynuować najlepiej do końca, by dziecko miało wciąż dostęp do tych potrzebnych rzeczy. Na pewno potem będziemy mieli mniej problemów podczas samego porodu. W takim razie nie marnujmy ani chwili i wybierzmy się do apteki po tej kwas foliowy, który jest właśnie zalecany kobietom w ciąży, a szczególnie, gdy jest to już 1 tydzień ciąży.

Skoro już była mowa o samym ginekologu, to warto zatrzymać się na nim na dłużej. Przede wszystkim kobieta powinna regularnie go odwiedzać. Najlepiej raz w roku, zanim zajdzie w ciążę, a potem częściej zależnie do tego, jaka jest potrzeba. Na pewno przekonamy się, że dzięki temu szybciej wykryjemy, co się dzieje z dzieckiem albo z nami i będziemy wiedzieć, kiedy trzeba zacząć przeciwdziałać, jeśli nie chcemy stracić naszej przyszłej pociechy. W takim razie nawet przed planowaniem ciąży warto wybrać się do lekarza i porozmawiać z nim, jak to wszystko widzi i jak się za to wszystko zabrać.

Na pewno przekonamy się, że będzie to konieczne, by wszystko poszło zgodnie z naszym zamiarem. W każdym razie na pewno przekonamy się, że takie spotkanie z ginekologiem pomoże nam poradzić sobie ze stresem i przekonać się, jak dobrze może być przeprowadzony cały proces ciąży.

młoda dziewczyna

Dobrze, chyba jesteśmy gotowe do tego, by porozmawiać z własnym mężem i zapytać go, kiedy zaczynamy staranie się o dziecko. Na pewno trzeba pamiętać, że warto zadbać o obopólną zgodę i wzajemne wsparcie w tym czasie. Nie będzie to łatwy czas, więc warto o niego odpowiednio zadbać. Postarać się wyeliminować stres i zmęczenie. Wysypiać się, zanim jeszcze jest czas.

Nie wiadomo, czy nasze dziecko będzie raczej typem aniołka, który śpi wtedy, kiedy powinien czy może stanie się chochlikiem budzącym nas zawsze, gdy tylko zaśniemy. W takim razie na pewno powinniśmy o tym pomyśleć o zadbać o to, by już teraz na zapas się wyspać. Warto też w odpowiednim czasie chodzić na szkołę rodzenia, znaleźć kobiety, które również oczekują potomka lub już go mają i razem planować kolejne posunięcia. Na pewno z takim wsparciem wszystko pójdzie idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here