2 tydzień ciąży nazywany jest jeszcze okresem umownym ciąży. Jest on zaliczany do ciąży, jeżeli dojdzie w tym czasie do zapłodnienia. Takie jest zdanie lekarzy oraz ekspertów. Zbliżająca się owulacja oraz dni płodne wskazują nam, że jest to drugi tydzień. W tym czasie organizm kobiety przygotowywany jest do zapłodnienia. Komórka jajowa jest uwalniana dopiero w kolejnych dniach, a przyczyniają się do tego zmiany hormonalne.

Następny etap to znalezienie się komórki jajowej w jajowodzie i to tutaj plemnik ma możliwość ją zapłodnić. Im więcej estrogenów posiadają kobiety, tym większą ochotę na seks mają oraz czują się zdecydowanie lepiej. Szansa na zajście w ciążę jest największa pomiędzy drugim, a trzecim tygodniem. W rzeczywistości drugi tydzień ciąży to czas gdy staramy się o dziecko, ale w ciąży jeszcze nie jesteśmy. Znakiem zbliżającej się owulacji jest śluz, którego konsystencja jest rzadka oraz przejrzysta. Warto zwrócić uwagę także na to, że tego śluzu jest naprawdę dużo.

Na pewno wielu ludzi zastanawia się czy jest jakiś sposób, żeby skutecznie wpłynąć na płeć dziecka. Niestety nie jest to możliwe i nie ma żadnej znanej oraz skutecznej metody. Według internautów szansa na syna jest większa, jeżeli uprawiamy seks w czasie owulacji, czyli wtedy kiedy śluzu jest najwięcej oraz posiada on największą gęstość. Jest jednak w tym trochę prawdy, ponieważ chromosom Y posiada zdecydowanie mniejszą odporność oraz żyją krócej niż plemniki, które odpowiadają za płeć żeńską.

w ciąży

Jednak nie warto się tym w pełni sugerować, ponieważ natura bywa nieprzewidywalna i nawet wybitni naukowcy nie są w stanie dokładnie wytłumaczyć tego zjawiska. Żeby począć dziecko mamy zaledwie cztery dni podczas całego cyklu. Jest to bardzo krótki czas i dlatego trzeba idealnie trafić we właściwy moment. Warto zauważyć, że komórka jajowa żyje znacznie krócej niż plemnik, ponieważ tylko 24 godziny. Plemnik żyje aż 72 godziny, czyli aż trzy razy dłużej. Kiedy komórka jajowa osiągnie pełną dojrzałość to może przenieść się do jajowodu, w którym będzie oczekiwać na zapłodnienie.

Dobrze jest używać kalkulatora lub kalendarzyka, które pomogą nam obliczyć dni płodne. Jest to bardzo pomocne w sytuacji, kiedy planujemy ciążę i chcemy urodzić dziecko. Nie należy jednak kochać się tylko w dni płodne, ponieważ w ten sposób możemy się dodatkowo stresować. Warto kochać się jak najczęściej i czerpać z tego przyjemność. Jeżeli będziemy się na siłę starać o dziecko, a nasze działania nie będą do niczego prowadzić to możemy być bardzo rozczarowani. Warto także zawsze skonsultować się dodatkowo z lekarzem, który nam doradzi oraz przepisze odpowiednie preparaty, które pomogą nam unormować miesiączkę.

Zazwyczaj odpowiedzialne są za to hormony, których niewłaściwy poziom potrafi rodzić różne problemy. Warto więc zadbać, żeby w naszym organizmie było wystarczająco dużo prolaktyny, estrogenów oraz progesteronu. Bardzo ważne w życiu kobiety jest to, żeby podczas ciąży zadbać o zdrowie i odpowiednią dietę. Dobrym pomysłem jest ograniczenie białka zwierzęcego, ponieważ przyczynia się do niepłodności owulacyjnej. Zastąpić je możemy takimi produktami jak fasola lub soczewica, które zawierają dużo białka roślinnego.

2 tydzień ciąży

Nie należy także spożywać cukrów prostych, a także pieczywa wyprodukowane z mąki białej. Potrafi ona kompletnie zaburzyć gospodarkę hormonalną. Na płodność bardzo dobrze wpływają ryby, do których zalicza się śledź oraz pstrąg. Kobiety w ciąży powinny także zadbać o odpowiednią suplementację, a zwłaszcza o witaminę B9, która nazywana jest także kwasem foliowym.

Nie należy także zapominać o witaminie A oraz C, które skutecznie chronią nas przed stresem. Stres jest największym przeciwnikiem kobiety ciężarnej i może naprawdę negatywnie wpłynąć na płód. Kiedy tylko zaczniemy podejrzewać ciążę powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Zleci on nam badania USG oraz inne niezbędne testy, które pomogą potwierdzić ciążę. Warto także jak najwięcej wolnego czasu spędzać w domu i odpoczywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here