Ludzie, którzy zmagają się z problemem hemoroidów nie mają ciekawego życia. Dyskomfort w okolicach odbytu potrafi utrzymywać się przez całą dobę i ciężko w jakikolwiek sposób temu zapobiec. Naprawdę nikt nie chce się osobiście dowiedzieć co to są hemoroidy.

Najczęściej osoby chore odczuwają pieczenie odbytu, które jest połączone ze swędzeniem. Często występują także ślady krwi podczas defekacji, czyli oddawania stolca. Jest to bardzo dokuczliwe, ponieważ praktycznie w stu procentach wyklucza taką osobę z życia towarzyskiego. Nie jesteśmy w stanie funkcjonować i jednocześnie odczuwać takiego bólu.

Objawia się on zwłaszcza podczas siedzenia oraz chodzenia

Duży wpływ mają także ubrania. Warto wybierać trochę większe rozmiary bielizny lub spodni, ponieważ w ten sposób możemy uniknąć ocierania się żylaków odbytu o spodnie lub majtki. Warto jednak pamiętać, że zanim wybierzemy się do lekarza to dobrze jest przetestować domowe sposoby na hemoroidy. Naturalne sposoby były już stosowane w dawnych czasach i jak widać ludzie sobie z tym dobrze radzili. Oczywiście, jeżeli już przez długi czas zmagamy się z hemoroidami i nic nie jest w stanie nam pomóc to zostaje tylko operacja. Jest to jednak ostateczność i warto tego uniknąć, ponieważ hemoroidy potrafią wracać.

co to są hemoroidy

Standardowym objawem hemoroidów jest ból w okolicach odbytu oraz krew, którą możemy zobaczyć na papierze toaletowym. Jest to pierwszy objaw na który powinniśmy zwrócić uwagę. Oczywiście możemy od razu wybrać się do lekarza, jednak powinniśmy zacząć od zmienienia diety oraz nawyków. Im dłużej zmagamy się z chorobą, tym ból jest coraz większy. Niestety leczenie jest bardzo ciężkie i rzadko udaje się zwalczyć dyskomfort w stu procentach. Ponad połowa Polaków odczuwa problem związany z żylakami odbytu, czyli hemoroidami. Zazwyczaj główną przyczyną jest długie siedzenie oraz nieprawidłowa dieta oparta na przetworzonym jedzeniu. U kobiet hemoroidy mogą się pojawić po przebytej ciąży.

Poród naturalny znacznie obciąża organizm kobiety, który potem może reagować hemoroidami. Hemoroidy to inaczej guzki krwawnicze lub żylaki odbytu. Pojęcia te używane są naprzemiennie i obydwa znaczą to samo. Najczęściej chorują osoby między 45, a 65 rokiem życia. Nie wyklucza to jednak zachorowania u osób młodszych oraz starszych, ponieważ w życiu wszystko jest możliwe. Powinniśmy zareagować kiedy na papierze toaletowym zobaczymy jasno czerwoną krew. Zazwyczaj jest to jeszcze wczesne stadium choroby, które jak najbardziej można leczyć skutecznie.

Wcześnie wykryte hemoroidy można w niemal 90 procentach usunąć lub całkowicie zwalczyć objawy. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ wielu pacjentów wstydzi się tego problemu i nie chcą się zgłosić do lekarza, ponieważ uważają, że choroba minie sama. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ bez zastosowania odpowiedniego leczenia bardzo ciężko jest zwalczyć żylaki odbytu. Co ważne lubią powracać, dlatego nawet jak udało nam się ich pozbyć nikt nie daje gwarancji, że już nie wrócą. Zdradliwa jest pierwsza faza choroby, ponieważ często nie powoduje żadnego bólu. Jedynym sygnałem, który może nam uświadomić, że coś jest nie tak jest krew.

mężczyzna siedzi

Faza druga choroby objawia się intensywniejszym krwawieniem oraz początkowym uczuciem dyskomfortu. Warto także zwrócić uwagę na świąd, który może się pojawić. W etapie trzecim wydzielamy znacznie więcej śluzu niż wcześniej, a ból staje się coraz bardziej dokuczliwy. Pojawiają się stany zapalne skóry oraz podrażnienia, których nie da się usunąć zwykłą maścią. Osoby chory na hemoroidy powinny spożywać jak najwięcej warzyw oraz owoców i ograniczyć smażone, tłuste mięso.

W 90% przypadków wcześnie wykryte hemoroidy można zlikwidować i dlatego warto udać się do lekarza. Oczywiście domowe metody mogą być skuteczne, ale nic nie zastąpi wizyty u specjalisty. Kłopot może być problematyczny nie tylko dla nas, ale także dla osób, które mieszkają razem z nami w jednym mieszkaniu. Hemoroidy potrafią wydzielać nieprzyjemny zapach, który latem jest szczególnie intensywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here