Hemoroidy to guzki krwawnicze nazywane także żylakami odbytu. Jest to szczególnie dokuczliwa przypadłość, która potrafi doszczętnie wykluczyć człowieka z życia społecznego. Najczęściej chorują ludzie pomiędzy 45 a 65 rokiem życia.

Ponad połowa polaków cierpi na tę dolegliwość, jednak najczęściej dotyka ona mężczyzn. Oczywiście nie znaczy to, że kobiety nie chorują, ponieważ chorują tak samo. Kluczowe znaczenie ma tutaj siedzący tryb życia oraz niewłaściwa bielizna i zbyt obcisłe spodnie.

Mogą one powodować obtarcia, które następnie potrafią goić się tygodniami. W ten sposób możemy doprowadzić do zakażenia oraz zapalenia skóry. Żyły w okoliach odytu są szczególnie podatne na jakiekolwiek uszkodzenia. Niestety ludzie bagatelizują także higienę oraz pierwsze objawy. Dla większości osób jest to wstydliwy problem i nie chcą się nim dzielić z resztą społeczeństwa. Warto jednak zauważyć, że im wcześniej wykryjemy i zdiagnozujemy hemoroidy, tym łatwiej je będzie wyleczyć. Warto także zauważyć, że im dłużej walczymy z chorobą, tym ból jest coraz większy. Nie możemy go w żaden sposób zatrzymać, a leki pomagają tylko na krótką chwilę. lekarz

Rozwiązaniem mogą być czopki na hemoroidy bez recepty, które wsadzane do odbytu mają zneutralizować ból. Oczywiście dobrze jest zastosować jednocześnie silne środki przeciwbólowe w postaci paracetamolu lub ketonalu. Może to w pewien sposób pomóc zwalczyć ból. Oczywiście leki, które są dostępne bez recepty nie zwalczają przyczyn bólu. Mogą one zwalczyć ból miejscowy, jednak nie są wstanie przeniknąć do krwiobiegu człowieka. Ich działanie jest krótkie i trwa maksymalnie kilka godzin. Dlatego też osoby chore muszą często używać czopków.

Rozwiązanie to jest mało komfortowe, ponieważ będąc na mieście nie jesteśmy w stanie tego zrobić i wtedy zaczynają się prawdziwe problemy. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na swoją dietę oraz na to jak spędzamy czas wolny. Pewne jest, że w pracy nie będziemy w stanie za wiele zmienić, jeżeli pracujemy w biurze. Możemy jednak dostosować odpowiednio fotel do swojego kręgosłupa i wybrać takie siedzenie, które będzie dla nas wygodne i komfortowe. Warto także wybierać luźniejsze ubrania, ponieważ wszelkie otarcia wynikają często ze zbyt obcisłej odzieży. Warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny, ponieważ problemy często pojawiają się przez jej brak. Mimo, że wszędzie słyszymy o myciu zębów i okolic intymnych to wielu ludzi dalej o tym zapomina.

Nie powinniśmy tego zaniedbywać, ponieważ bakterie uwielbiają brud i potrafią się w takich warunkach szybciej rozmnażać i rozwijać. Brak higieny prowadzi także do zakażeń skóry, które leczą się bardzo długo oraz problematycznie. Mogą wystąpić także powikłania, które doprowadzą do tego, że wylądujemy w szpitalu. Żylaki, które dokuczają nam przez długi czas i nie jesteśmy w stanie się ich pozbyć muszą być operowane. Jest to jednak ostateczny krok i w pierwszej kolejności stosuje się farmakoterapię. Poza czopkami mamy do dyspozycji maści, żele oraz proszki antybakteryjne.

czopki na hemoroidy

Warto także zwrócić uwagę na kremy, które zawierają lidokainę. Według większości internautów są one bardzo skuteczne i potrafią prawie w pełni zlikwidować ból oraz dyskomfort. Leki jednak przynoszą ulgę tylko na chwilę i po tym czasie znów muszą być użyte. Warto zastanowić się nad potencjalną przyczyną występowania hemoroidów. W ten sposób możemy się ich pozbyć na zawsze i jednocześnie oszczędzić sporą sumę pieniędzy. Po pierwsze nie należy bagatelizować problemu i go ukrywać. Im wcześniej poddamy się leczeniu, tym większa szansa, że będziemy mogli kiedyś usiąść bez odczuwania bólu.

Warto porozmawiać ze swoim lekarzem na temat leczenia oraz środków, które będziemy stosować. Koniecznym elementem jest także wykonanie testów alergicznych, ponieważ niektóre preparaty mogą nas uczulać. Dużą rolę w leczeniu choroby odgrywa psychika oraz nastawienie pacjenta. Nie należy się obawiać tej choroby, ponieważ obecnie nauka dysponuje możliwościami, które są w stanie kontrolować hemoroidy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here