Hemoroidy potrafią naprawdę negatywnie wpłynąć na komfort życia. Skutecznie mogą nas wykluczyć z pracy oraz całego życia towarzyskiego. Ślady krwi, które początkowo zostawały tylko na papierze toaletowym teraz możemy zobaczyć na bieliźnie oraz pościeli. Jest to bardzo wstydliwy problem i dlatego też wielu ludzi nie decyduje się na wizytę u lekarza. Wolą zwlekać i czekać aż problem sam przejdzie, jednak jest na to bardzo mała szansa. Żeby odpowiednio podejść do leczenia musimy zasięgnąć opinii lekarza specjalisty.

Najczęściej przyczynami są siedzący tryb życia oraz ciąża w przypadku kobiet. Jednak bardzo często eksperci wymieniają także otyłość jako jedną z przyczyn. Warto już na początku, kiedy tylko zobaczymy pierwsze objawy wybrać się do lekarza, który zaleci nam dalsze leczenie. Hemoroidy można leczyć objawowo lub operacyjnie. Kiedy leczenie objawowe nie przyniesie żadnych rezultatów będziemy zmuszeni, żeby przejść operację.

Oczywiście należy pamiętać, że hemoroidy lubią powracać, dlatego jeżeli kiedyś już mieliśmy ten problem to istnieje bardzo duża szansa, że powikłania powrócą. Dobrze, żeby lekarz pierwszego kontaktu zlecił badania, ponieważ w ten sposób będziemy mogli wykluczyć nowotwór oraz inne poważne choroby. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej preparatów, które w udokumentowany sposób potrafią zwalczyć hemoroidy. Warto zwrócić uwagę na czopki na hemoroidy – opinie internautów są szczególnie pozytywne. Potrafią one rozpuścić się w odbycie i w ten sposób stworzyć ochronną warstwę, której zadaniem jest wzmocnienie oraz uelastycznienie błony śluzowej.

Nie przenikają one jednak do krwiobiegu, dlatego nie są tak skuteczne jak silne leki przeciwbólowe. Preparaty zwalczające ból są bardzo często stosowane razem z czopkami oraz innymi lekami działającymi objawowo. Czopki możemy kupić niemal w każdej aptece bez recepty. Nie należy jednak kupować leków na własną rękę, ale wybrać się do lekarza i wspólnie ustalić plan leczenia. Wielu ludzi poleca także zioła, które skutecznie pomagają zwalczyć objawy oraz dyskomfort wynikający z hemoroidów. Najczęściej hemoroidy dotykają pacjentów w wieku pomiędzy 40, a 65 rokiem życia.

Zazwyczaj mężczyźni chorują statystycznie częściej niż kobiety, jednak je także dotyka ta przypadłość. Potrafią zaatakować szczególnie po przebytej ciąży i urodzeniu naturalnym dziecka. Leki bez recepty jednak mają ograniczony czas działania i jest to zaledwie kilka godzin. Dlatego też musimy często je używać, żeby być w formie przez cały dzień. Wystarczy, że pominiemy jedną aplikację i objawy znów się pojawią. Poza czopkami możemy wymienić różne żele, tabletki, maści oraz kremy. Pomagają skutecznie zwalczyć pieczenie, ból oraz najbardziej uciążliwe swędzenie. Podczas hemoroidów mamy także uczucie napiętej skóry. Warto także dokładnie dbać o higienę miejsc intymnych i używać żeli do higieny intymnej.

starzy ludzie

W ten sposób zachowamy czystość w tych miejscach i zablokujemy w pewnym stopniu rozmnażanie się bakterii. Bakterie szczególnie lubią takie miejsca i dlatego potrafią bardzo szybko się rozmnażać. Hemoroidy nazywane są inaczej żylakami odbytu lub guzkami krwawniczymi. Oczywiście, jeżeli posiadamy pracę biurową to niewiele jesteśmy w stanie zmienić, jednak warto zainwestować w wygodny fotel oraz preparaty, które chociaż na chwilę potrafią zlikwidować objawy. Hemoroidy, które zaniedbaliśmy i odkładaliśmy ich leczenie przez długi czas muszą być usuwane operacyjnie. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu ogólnym pod czujnym okiem anestezjologa.

Oczywiście operacja jest bardzo bolesna, ale dzięki znieczuleniu nie jesteśmy w stanie nic poczuć. W kremach oraz maściach możemy często znaleźć lidokaine, która działa bardzo dobrze przeciwobrzękowo i w szybkim czasie może przynieść nam ulgę. Warto zastosować także maści przeciwświądowe, ponieważ swędzenie jest jednym z głównych objawów. Nie musimy się wstydzić tego problemu, ponieważ ponad połowa polaków cierpi na tę przypadłość. Niestety większość chorych nawet nie stara się z tym nic zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here